Jdi na obsah Jdi na menu
 


Povinnosti dětí

29. 4. 2008

   Kromě zábavy, které si vaše děti užijí spousty, mají také povinnosti.  Začněme třeba "službou". Na každý oddíl 2x za pobyt vyjde "služba". Úkolem oddílu, který má službu je: doplňovat vodu v brutaru, udržovat pořádek v táboře, mytí nádobí (pouze toho v čem se vařilo, ešus s příslušenstvím si umyje každý sám). Dále pomoct při vaření( jen úkony typu oloupání brambor a cibule), sekat dříví do kuchyně a k brutarům, no a prostě pomoci to, co bude třeba. Doba služby je od večeře, do oběda druhého dne. Po každé službě se služební oddíl musí oprchovat.

    Další povinností, je noční hlídka. Tato povinnost je pro děti spíš příjemností, rády se účastní hlídek. Děti hlídají po dvojicích spolu s jedním instruktorem. Hlídky se střídají po dvou hodinách. Na hlídce je také, příprava veřejného nočního osvětlení (svíčky) a příprava táboráku na večer. Hlídka připadá na každý oddíl většinou také 2x.

    K povinnostem jednotlivce. Je samozřejmé, že každý sám za sebe dodržuje pořádek, k tomu co stojí za zmínění patří jen to, že žádné dítě nesmí opustit vnitřek tábora bez toho, aby o tom věděl jeho instruktor nebo vedoucí. To platí hlavně pro chození na louku a podobně. Jde jen o to, aby když si jde třeba partička dětí na louku zaházet aby se o nich vědělo. K vození do tábora, a užívání látek zákonem povolených věkovou hranicích nebudu ani mluvit, spíše o tom, že se mají chovat slušně, a kamarádsky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

klemparova

(irena klemparova , 29. 5. 2010 19:19)

moc bich rada gdibis ste mi předelali fotku